EponaCell je výzkumně orientovaná biotechnologická společnost se zaměřením na léčbu postiženého pohybového aparátu koní a psů produkty pokročilých buněčných terapií.


Společnost působí na trhu od roku 2010 s referencí úspěšně léčených pacientů. EponaCell připravuje své produkty s certifikací správné výrobní praxe a povolením k výrobě opravňující výrobu buněčných léčivých přípravků, současně se intenzivně věnuje výzkumu a vývoji nových buněčných terapií a dalších veterinárních produktů.


EponaCell nabízí šetrné a efektivní léčebné řešení zvířecím pacientům, kteří trpí problémy s chrupavkou - artrózou a osteochondrózou, poškozením šlach i vazů.


Buněčná terapie spočívá v aplikaci autologních (vlastních) mezenchymálních kmenových buněk izolovaných z kostní dřeně přímo do postiženého místa. Léčba je tedy cílená bez negativního ovlivnění ostatních tkání a orgánů v těle.


Zpracování kostní dřeně a výroba buněčných přípravků probíhá v monitorovaném sterilním prostředí s použitím nejkvalitnějších surovin, aby byla zachována bezpečnost a účinnost produktu. Samotný zákrok je rychlý, pro pacienta nenáročný a nevyžaduje nutnost dlouhé rekonvalescence.

on-line-poradna

Příběhy pacientů

charlie-labradorsky-retrieverPacient se dostavil na kliniku s diagnózou ataxie zadních končetin a dysplazie pravého kyčelního kloubu. I když se u tohoto pacienta kombinovala neurologická porucha s ortopedickým onemocněním a prognóza zlepšení byla nejasná, majitel si přesto přál léčbu buněčnou terapií. Stav pacienta se po aplikaci kmenových buněk zlepšil, dokonce opět aportuje a má chuť běhat.

abby-border-kolieNa veterinární kliniku byla přivedena dvouletá fena kolie. Klinickým vyšetřením bylo zjištěno kulhání 2. stupně na obě pánevní končetiny, zkrácený krok, bolestivost obou kyčelních kloubů a zbytnění levého kolenního kloubu s mírnou bolestivostí. V kolenním kloubu byl kalcifikovaný volný fragment.

Volný fragment byl chirurgicky odstraněn a současně byl proveden odběr kostní dřeně k získání kmenových buněk.

Majitelka pacienta pozorovala první zlepšení po 4-5 týdnech od aplikace kmenových buněk. Sedm týdnů po aplikaci byla fena aktivnější a temperamentnější. Opakované vyšetření po 4 a 6 měsících od aplikace kmenových buněk potvrdilo setrvale zlepšený stav bez bolestivosti kyčelních kloubů i kloubu kolenního. Pacient je stále vyšetřován v intervalech 10-12 měsíců a stav zůstává setrvalý.